Brook Preloader

Szkolimy księgarzy z przygotowania transmisji online

Szkolimy księgarzy z przygotowania transmisji online
62 osoby – przedstawiciele ponad 40 księgarń stacjonarnych z całej Polski – wzięły udział w cyklu 4 bezpłatnych szkoleń z przygotowania transmisji z wydarzeń. Wirtualne kursy, które odbyły się w dniach 6, 7, 8 i 10 października 2020, poprzedziły festiwal Noc Księgarń 2020. W tym roku wydarzenie ze względu na pandemię odbyło się w formie internetowej.

Szkolenia organizowane w ramach projektu Szkolimy-Księgarzy.pl ułatwiły księgarzom przygotowania do tegorocznej edycji festiwalu Noc Księgarń. Ponadto duża część porad i narzędzi przedstawiona podczas spotkań szkoleniowych pomoże zorganizować księgarniom stacjonarnym własny program kulturalny w Internecie (spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci, debaty online).

Po każdym ze szkoleń uczestnicy otrzymali listę przydatnych narzędzi, linków oraz poradników na temat transmisji wydarzeń w Internecie, które są dostępne w sieci. Bezpłatne szkolenia dla księgarzy przygotował zespół koordynujący festiwal Noc Księgarń (OSDW Azymut).

Zobacz również: Nowy poradnik: Transmisja wydarzeń kulturalnych w mediach społecznościowych

Projekt Szkolimy-Księgarzy.pl. Cykl e-szkoleń dla księgarń stacjonarnych organizuje dystrybutor książek OSDW Azymut. Program szkoleniowych został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.