Brook Preloader

Aktualności

Szkolenia dla księgarzy na targach “Inna strona księgarni” w Ossie

Szkolenia dla księgarzy na targach “Inna strona księgarni” w Ossie

W dniach 14-15 marca odbyła się VII edycja targów “Inna strona księgarni” w Ossie. W trakcie dwudniowego wydarzenia dla branży księgarskiej odbyło się pierwsze szkolenie organizowane w ramach ogólnopolskiego programu Szkolimy-Księgarzy.pl.

Organizacja wydarzeń kulturalnych, pozyskiwanie finansów na działalność edukacyjną, event marketing – to tylko niektóre z zagadnień, które zostały poruszone podczas dwugodzinnego kursu poprowadzonego przez Marcina Skrabkę z Good Books.

Po prelekcji księgarze skorzystali z indywidualnych porad udzielanych przy specjalnym stoisku eksperckim. W trakcie kilkugodzinnych konsultacji analizowano przypadki poszczególnych księgarń oraz ich programy wydarzeń kulturalnych. Udzielano porad z zakresu współpracy z instytucjami samorządowymi, organizacjami non-profit oraz planowania harmonogramu wydarzeń na drugie półrocze 2019 roku. W szkoleniu i konsultacjach wzięło udział łącznie kilkudziesięciu przedstawicieli księgarń z całej Polski, m.in. z Warszawy, Białegostoku, Gliwic, Słupska, Łodzi, Koluszek czy Brzegu Dolnego.

Dalsza część programu OSDW Azymut dla księgarzy zostanie ogłoszona na początku kwietnia 2019. Cykl szkoleniowy został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

konferencja
konferencja 3
konferencja