Brook Preloader

Aktualności

Rusza rejestracja do II edycji Nocy Księgarń. Zgłoś swoją księgarnię!

Rusza rejestracja do II edycji Nocy Księgarń. Zgłoś swoją księgarnię!
Druga odsłona Nocy Księgarń potrwa aż trzy dni: od 15 do 17 października 2020. Od 7 sierpnia do udziału w festiwalu mogą rejestrować się niezależne księgarnie stacjonarne z całej Polski.

Noc Księgarń to ogólnopolski festiwal księgarń i czytelników zainicjowany w 2019 roku przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Celem inicjatywy jest promocja czytelnictwa oraz niezależnych księgarń stacjonarnych.

Tegoroczna edycja wydarzenia, ze względu na sytuację epidemiologiczną, potrwa aż trzy wieczory (15 – 17 października 2020). Spotkania z czytelnikami odbędą się równolegle w internecie oraz stacjonarnie – w księgarniach (gdy pozwolą na to warunki sanitarne).

Mimo ograniczeń wywołanych przez pandemię festiwal ma przyciągnąć czytelników do księgarń poprzez media społecznościowe. Koordynatorzy projektu zachęcają księgarnie do zaproponowania wydarzeń, które mogą odbywać się zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Pierwsze informacje o programie wydarzeń oraz gościach tegorocznej Nocy Księgarń zostaną zaprezentowane mediom i czytelnikom pod koniec sierpnia.

Lockdown na rynku książki wywołany przez pandemię koronawirusa przyczynił się do pogorszenia kondycji branży księgarskiej. Dlatego też w ramach tegorocznej odsłony festiwalu promowane będą również księgarnie internetowe prowadzone przez niezależne księgarnie stacjonarne (koordynatorzy akcji zachęcają księgarnie do organizowania kiermaszy i lokalnych targów ksiązki). Od marcu tego roku Azymut, organizator Nocy Księgarń, prowadził kampanię Książka na telefon, która zachęcała czytelników do wspierania lokalnych księgarń stacjonarnych w czasie kryzysu. OSDW Azymut jest także koordynatorem projektu Szkolimy-Księgarzy.pl.

Księgarnie biorące udział w drugiej edycji Nocy Księgarń są zobowiązane do przestrzegania reżimu sanitarnego zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.

Noc Księgarń 2020. Zgłoś swoją księgarnię! (PRZEJDŹ DO FOMULARZA)

Koordynatorem ogólnopolskiej akcji Noc Księgarń jest OSDW Azymut – dystrybutor książek, który od ponad 20 lat współpracuje z polską branżą księgarską. Ubiegłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła tłumy – w pierwszej odsłonie festiwalu wzięło udział ponad 100 księgarń i 10 000 czytelników z całej Polski (zobacz podsumowanie I edycji Nocy Księgarń).

Organizacja wydarzenia została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Czekasz na Noc Księgarń? Obserwuj wydarzeniena Facebooku i na Instagramie.

Zobacz podsumowanie pierwszej edycji Nocy Księgarń (20 września 2019):

Noc Księgarń 2019 ⭐️🌜

To była piękna #NocKsięgarń ⭐️ 🌜Dziękujemy, że byliście z nami 💙 Do zobaczenia w 2020 roku! Noc Księgarń na Instagramie 👉 www.instagram.com/nocksiegarnWięcej o akcji 👉 www.nocksiegarn.pl–Pierwsza edycja Ogólnopolskiej Nocy Księgarń została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Opublikowany przez Noc Księgarń Środa, 18 grudnia 2019