Brook Preloader

Aktualności

Zgłoś swoją księgarnię! Rusza rejestracja do Nocy Księgarń

Zgłoś swoją księgarnię! Rusza rejestracja do Nocy Księgarń

17 czerwca ruszyła rejestracja księgarń do Nocy Księgarń. Pierwsza edycja akcji organizowanej przez OSDW Azymut odbędzie się 20 września 2019. Księgarnie mogą zgłaszać swój udział w wydarzeniu poprzez formularz zamieszczony na stronie www.nocksiegarn.pl.

Noc Księgarń to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, którego celem jest promocja niezależnych księgarń stacjonarnych. Akcja – podobnie jak Noc Muzeów i Noc Bibliotek – ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych. Wydarzenie jest wspierane przez kilkudziesięciu partnerów, wśród nich m.in. Kraków Miasto Literatury UNESCO, Polską Izbę Książki, media i wydawców.

Każda księgarnia biorąca udział w akcji otrzyma profesjonalne wsparcie medialne i materiały promocyjne (plakaty, gadżety, informatory). Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Nocy Księgarń będą promowane zarówno w internecie, jak i mediach (ogólnopolskich, branżowych, regionalnych).

W akcji Noc Księgarń mogą wziąć udział niesieciowe księgarnie stacjonarne działające na terenie całej Polski (z wyłączeniem regionalnych mikrosieci księgarskich i niewielkich sieci księgarń specjalistycznych lub naukowych).

Pierwsza tura rejestracji księgarń do udziału w akcji potrwa do 12 lipca 2019. Więcej informacji na stronie www.nocksiegarn.pl.

Projekt Ogólnopolska Noc Księgarń został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.